Kisat 2023

 

Reippaan kisat hallikaudella 2023:

11.1.               Tammipomput

28.-29.1.2023 Pohjois-Savon Aluehallit

 

SM-kilpailut hallikaudella 2023:

18.–19.2.       SM-hallit                                                                      Helsinki

24.–26.2.       Nuorten SM-hallit (M/N22-19-17)                                Oulu

4.–5.3.           SM-hallimoniottelut M/N22-17, P/T15                         Kuortane

10.–12.3.       Tampere Junior Indoor Games                                   Tampere

 

Kesän 2023 Kultajousi kuukausikilpailut sekä Seurakisat:

Toukokuu

Kuopion Reippaan Kultajousi kuukausikisat: Osakilpailu 1/4 Väinölänniemen puistoalue

Kesäkuu

Kuopion Reippaan Kultajousi kuukausikisat: Osakilpailu 2/4 Väinölänniemen urheilukenttä

Heinäkuu

Kuopion Reippaan Kultajousi kuukausikisat: Osakilpailu 3/4 Väinölänniemen urheilukenttä

Elokuu

Kuopion Reippaan Kultajousi kuukausikisat: Osakilpailu 4/4. Väinölänniemen urheilukenttä

 

 

Lue ilmoittautumisohjeet TÄSTÄ
  

Kesän 2023 tärkeimmät kilpailut (listaa päivitetään)

 

15.4.              SM-maantiejuoksut                                                        Pyhtää

22.4.              SM-maantiekävelyt                                                        Lappeenranta

7.5.                SM-maastot                                                                   Helsinki

7.6.                GP-kisa                                                                         Jyväskylä

10.–11.6.       PM-moniottelut (M/N, M/N19-17)                                  Borås, Ruotsi

13.6.              Paavo Nurmi Games                                                    Turku

15.–18.6.       SAUL SM-kisat                                                             Kuopio

15.–18.6.       Youth Athletics Games                                                 Nurmijärvi

17.6.              Kuortane Games                                                          Kuortane

1.–2.7.           Karnevaalikilpailut                                                         -

5.7.                GP-kisa                                                                         Joensuu

8.–9.7.           Hannes Junior Games                                                  Kuopio

8.7.                GP-kisa                                                                         Oulu

13.–16.7.       Nuorten EM-kilpailut (M/N22)                                       Espoo

19.7.              GP-kisa                                                                         Lappeenranta

22.–23.7.       PM-nelimaaottelu M/N19                                              Norja

27.–30.7.       Kalevan kisat                                                                Lahti

28.7.–8.8.      Universiadit                                                                  Chengdu, Kiina

4.–6.8.           Nuorten SM-kilpailut (P/T15-14)                                   Imatra

5.8.                GP-kisa                                                                        Tampere

7.-10.8.          Nuorten EM-kilpailut (M/N19)                                      Jerusalem, Israel

11.–13.8.        Nuorten SM-kilpailut (M/N17-16)                                 Kuortane

19.–20.8.       SM-moniottelut                                                             Saarijärvi & Äänekoski

19.–27.8.       MM-kilpailut                                                                  Budapest, Unkari

25.–27.8.       Nuorten SM-kilpailut (M/N22-19)                                 Tampere

2.9.                Seuracupin finaalit                                                         -

2.–3.9.           Ruotsi-Suomi (M/N ja M/N17)                                      Tukholma, Ruotsi

9.–10.9.         SM-viestit                                                                     Turku

14.10.            SM-maraton                                                                 Vantaa

 

* joukkuekilpailu, johon nuorisovalmentajat tekevät joukkueet yhteistyössä.

 

Ohjeet seuran omiin  kilpailuihin ilmoitatumisesta:

-Ilmoittaudu kilpailuihin omatoimisesti kilpailukalenterin  www.kilpailukalenteri.fi kautta. 

- Kuopion reippaaan Urheilijolle ei ilmoittautumismaksua kun Urheiijan perheenjäsen/sukulainen toimii kohtuulliseti toimitsija tehtävissä kilpailukauden 2023 aikana.

 

Ohjeet piirin kilpailuihin osallistumisesta:

- Ilmoittautuminen kilpailuihin tapahtuu omatoimisesti viim. 8 vrk ennen kilpailua www.kilpailukalenteri.fi sivujen kautta.

- Ilmoita osallistumisestasi ja lajeistasi viim. 8 vrk ennen tapahtumaa seuran toimistolle toimisto@kuopionreipas.fi .

- Seura maksaa osallistumismaksut Pohjois-Savon piirin alueen kilpailuihin ilmoituksesi mukaan, kun olet ilmoittautunut ajoissa. Mikäli loukkaannut ennen ilmoittautumisajan umpeutumista, peru osallistumisesi ilmoittautumisen yhteydessä saamasi linkin kautta. Ilmoita poisjäännistä myös toimistolle.

Lisätietoja 9 -15-vuotiaiden piirin kilpailuista:

Matti Haatainen p. 050 358 3608 matti.haatainen(at)kuopionreipas.fi

Otto Raja-aho p. 050 547 7559 otto.rajaaho(at)kuopionreipas.fi

Jonna Kettunen p. 050 361 2596 toimisto(at)kuopionreipas.fi

 

Ohjeet muihin kilpailuihin ilmoittautumisesta:

Seuracup joukkueet kootaan seuran toimesta.

Seura tekee muita yhteisiä kilpailumatkoja. Niistä ilmoitetaan erikseen.

Nuorisokansallisiin ja muihin kilpailuihin voit osallistua ilmoittautumalla  www.kilpailukalenteri.fi sivujen kautta. Huolehdi ilmoittautumismaksuista kisajärjestäjien ohjeiden mukaan.